VDU absolventai vaikščiojo tarpukario studentų keliais

VDU

Š. m. birželio 10 dieną įvyko antrus metus organizuojamas neformalus susitikimas su VDU absolventais, kuriuo metu vyksta pažintinis – edukacinis žygis. Pernai jis buvo skirtas Lietuvos universiteto šimtmečio progai – „100 minučių kelionei“ paminėti, šiemet – siekiant praminti „Kauno studentų tarpukario kelius“.

Gražią šeštadienio popietę maždaug apie 30 įvairaus amžiaus VDU alumnų, jų šeimos narių, draugų dalyvavo piknike ir ekskursijoje „Kauno studentų tarpukario keliais“.

Puikiai nusiteikęs būrys susitiko simbolinėje vietoje prie Studentų skvero – vienos studentiškiausių erdvių Kaune, kur jų laukė gidė Diana Dubatauskienė. Unikalios ekskursijos metu, kuri trumpam nukėlė susirinkusiuosius į tarpukario laikus, gidė dalinosi istorijomis, įdomiais pasakojimais bei negirdėtais faktais apie studentiškąją bei akademinę tarpukario Kauno pusę, kuri atvėrė naują miesto perspektyvą net ir visą laiką čia gyvenantiems kauniečiams. Keliaujant centrinėmis Kauno gatvėmis, ekskursijos dalyviai ne tik išvydo daug aukštojo mokslo raidą žyminčių pastatų, kurie dabar miesto gyvenime atlieka kitokį vaidmenį, sužinojo, kur dirbo ir mūsų valstybę kūrė iškilios Lietuvos asmenybės, bet ir išgirdo begales įdomių faktų: kaip tarpukario studentai ieškodavo gyvenamo būsto, už kokias kainas jie valgydavo valgyklose, kur ir kokiomis sąlygomis žiūrėdavo filmus ir t.t.

Pasibaigus ekskursijai Nemuno saloje susitikimo dalyviai vaišinosi užkandžiais, dalinosi įspūdžiais bei artimiau susipažino. „Aš, kaip VDU absolventas, šiandien mėgavausi būdamas tarp įvairių kartų bendraminčių, kurie savo gyvenimus pasirinko ugdyti šiame universitete. Galimybė pamatyti skirtingus žmones bei išgirsti jų istorijas, sutelkia arčiau, plačiąją universiteto žodžio prasme. O organizatorių sprendimas supažindinti su tarpukario studentijos gyvenimu, maloniai nustebino bei praturtino, o piknikas – suartino“, – pirmaisiais įspūdžiais po renginio dalinosi VDU absolventas Edvinas Grauželis.

VDU Karjeros centro vadovė ir alumni Monika Valentaitė tikisi, jog VDU absolventų neformalus susitikimas ir šis renginys taps kasmetine vasaros pradžios tradicija, suteikiančia galimybę susipažinti bei pabendrauti su tais, kuriuos vienija prisiminimai ir žinojimas, ką reiškia studijuoti VDU. „Šis susitikimas suteikė progą papildyti savo kultūrinį bagažą, atrasti naujų pažįstamų, o svarbiausia – leido pasijausti didžiulės universiteto bendruomenės dalimi kiekvienam, net prieš daug metų baigusiam studijas“, – apie susitikimą pasakojo M. Valentaitė.

Dėkojame visiems VDU absolventams, šeštadienio popietę paskyrusiems simboliniam sugrįžimui į savo Alma mater, kuris, viliamės, kad suartino ir praturtino. Tikimės, jog ši tradicija kiekvienais metais suburs vis daugiau žmonių, dovanos nuostabias emocijas, padės atkurti ar užmegzti naujas draugystes bei paskatins aktyviau ir dažniau sugrįžti į universitetą!