ABSOLVENTŲ ISTORIJOS

Fotografė
LAURA NORINKEVIČIŪTĖ
„Išmokti dalykų galima, tai nėra labai sudėtinga – tai techniniai niuansai, bet turėti motyvacijos yra visai kitas dalykas. Jei yra motyvacijos, galima tikrai daug pasiekti, ir nesvarbu, kad fotografija pareikalauja daug laiko ir pastangų viską išmokti ar susiburti savo klientūrą – jei yra mintis, reikia ją įgyvendinti.“

VDU dėstytoja, pabėgimų kambario įkūrėja
EVELINA BENDORAITIENĖ
„Patarčiau negalvoti apie tai, kokia profesija šiuo metu yra prestižinė arba kokia profesija šiuo metu yra paklausiausia, o galvoti apie tai, kas jums labiausiai patinka.“

Prekės ženklo vadovė
NERINGA ŽEMAITĖ
„Filosofija davė galimybę ugdyti kūrybinį, loginį mąstymą, ko šiais laikais, kaip matome, labai trūksta, nes nepaisant to, kad IT sektorius, technologijos, inovacijos žengia į priekį, žmonių, kurie turi tuos vadinamuosius „soft skills“, labai trūksta.“

Agro tiksliųjų technologijų vadovas
ARNAS RADZEVIČIUS
„Žemės ūkio sektorius sparčiai žengia robotizacijos, tiksliųjų technologijų taikymo ir inovatyvių sprendimų keliu, o žemės ūkis – tai ne vien darbas, tai – gyvenimo būdas ir nuolatinis tobulėjimas, mokymasis taikyti ir įsisavinti moderniausias technologijas.“

Lituanistinės mokyklos pavaduotojas ugdymui
JONAS STEPŠYS
„Nereikia bėgti nuo iššūkių, su kuriais susiduria jaunas žmogus – juos reikia priimti, išgyventi ir tiesiog patirti, kas apskritai yra gyvenimas ir kokių galimybių jis gali suteikti. Palinkėčiau būti drąsiems ir įveikti tuos iššūkius, nes kažkada ateityje įgyta patirtis nuties labai tiesų kelią į tai, ką jūs turėtumėte daryti.“

Sociologai
LUKAS JACUNSKAS IR IEVA MAGYLAITĖ
„Galima visą gyvenimą nuolatos klysti ir galiausiai pastebėti, kad išmokai daugiau nei tas, kuriam visada sekėsi. Juk gyvenimas yra loterija. Jei tu neištrauki laimingo bilieto ir tau atrodo, kad viskas blogai, kad jau suklydai kažkur – taip nėra. Jei suklysi – iš to pasimokysi ir toliau žengsi dar tvirtesniu žingsniu.“

Pradinių klasių mokytojas
DARIUS SAVICKAS
„Ši specialybė – pradinio ugdymo mokytojas – tai vienas didelis orkestras: jis turi išmanyti įvairiausius dalykus, viskuo domėtis. Tai mane labiausiai ir sužavėjo.“

Komunikacijos specialistai, socialinių tinklų agentūros įkūrėjai
Laura ir Paulius Bakanauskai
„Universitetas suteikia be galo daug galimybių ir žinių, kaip gali save realizuoti, kaip gali ieškoti savo kelio. Svarbiausia tas galimybes pasiimti.“

Mobiliosios šunų dresavimo programos „Dogo“ įkūrėjas
TADAS ŽIEMYS
„Norėčiau patarti į informatiką žiūrėti ne kaip į sausą mokslą, o atvirkščiai – kaip į labai kūrybišką ir atvirą. Be abejo, informatika susideda iš daug matematinių dalykų, reikia suprasti ir logiką, ir matematinius konceptus, tačiau dalis informatikos yra kūryba ir kūrybingas požiūris į problemas.“

Psichologinės paramos ir konsultavimo centro direktorė, psichologė, psichoterapeutė
IEVA ŠIDLAUSKAITĖ-STRIPEIKIENĖ
„Domėkitės savimi. Nes būti tiesiog psichologu yra viena, o būti geru psichologu – visai kas kita. Ieškokite savęs, pažinkite savo vidų, savo pliusus ir minusus, kas jūs esate, kokias žaizdas turite. Ir gydykite visų pirma save.“

„Stebėk teises“ direktorė, žmogaus teisių aktyvistė, lyderystės mokymų lektorė
SANDRA MATOŠKAITĖ
„Galimybių atsiranda, kai išsikeliame tikslus, jų siekiame ir kritiškai vertiname, kiek iš tikrųjų yra įmanoma padaryti. Bet stipriai pasistengus – įmanoma viskas.“

Istorikas ir muziejininkas
SIMONAS JAZAVITA
„Sėkmė ir istoriko darbe, ir kitose specialybėse visų pirma matuojama savyje. Jeigu tu jauti, kad tai, ką darai, yra teisinga, jeigu jauti, kad įdedi pastangų ir žmonės jas vertina, džiaugiasi tuo, ką darai, tai yra didžiulis pasiekimas.“

Televizijos žurnalistė
IEVA DYRAITĖ
„Dirbdamas tokį darbą panaudoji turbūt visas savo žmogiškąsias ir profesines savybes. Darydamas reportažą turi turėti viską: fantazijos, rašymo, techninių, bendravimo įgūdžių, ir viską turi suderinti. Esi skirtingų savybių ir žinių „burbulas“ – toks yra televizijos žurnalistas.“

„New York Café“ kavinės įkūrėja
SAMANTA ĖRINGĖ
„Mano didžiausias pasiekimas darbinėje aplinkoje yra tai, kad sugebėjau sukurti darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems. Galbūt tai kol kas „mažos“ darbo vietos, bet mes augame – augu aš, auga mūsų komanda ir mes buriame aplink save bendruomenę.“

Advokatas
ANDRIUS BŪDVYTIS
„Advokatas – tai žmonių problemų sprendėjas. Vien teisės žinojimas nėra dominuojantis, šioje srityje mes dieną pradedame nuo problemos, labai retai nuo kažkokių gerų dalykų. Tenka būti ir nuodėmių klausytoju, ir psichologu, ir visu kuo, kuo tiktai įmanoma.“

Mokytojas, gidas, turizmo informacijos centro direktorius
ARNAS ZMITRA
„Gyvenimą reikia gyventi įdomiai. O tas „įdomumas“ ir yra – prisigalvoti visokių netikėtų, keistų idėjų ir jas įgyvendinti. Tai mane „veža“ – norisi padaryti kažkaip naujai, kitaip, norisi išjudinti nusistovėjusius dalykus.“

Agronomė
ANDŽELIKA KURAITĖ
„Tuometinis Agronomijos fakulteto dekanas dr. Viktoras Pranckietis mane skatino: „nori turėti specialybę – ateik į žemės ūkį ir tu visada turėsi darbą“. Jis buvo teisus. Pabaigus šias studijas pasirinkimų įvairovė yra didžiulė.“

Duomenų analitikė
AGNĖ PILĖ
„Šioje srityje, visų pirma, reikia užsispyrimo. Taip pat loginio ir analitinio mąstymo, bet tokį mąstymą stiprini atlikinėdamas užduotis, taip pat ir universitetas išugdo šias savybes. Tad galiausiai į darbo rinką ateini jau pasiruošęs.“

Atlikėjas, dainų autorius
AUDRIUS PETRAUSKAS-GEBRASY
„Muzikos srityje nebūna tokių pačių darbo dienų, jos visos skirtingos: važiuoji į įrašų studiją, įrašinėji muziką ar rašai dainas, taip pat koncertai – o jie visada prasideda skirtingu metu. Kiekviena diena yra absoliučiai skirtinga ir nėra jokios rutinos.“

„Volfas Engelman“ generalinis direktorius
MARIUS HORBAČAUSKAS
„Aš, kaip vadovas, stengiuosi sukurti tokią atmosferą, kad mano komandos nariai, kiti vadovai ar pavaldiniai galėtų maksimaliai atsiskleisti. Nes tik maksimaliai atsiskleidę jie pasiekia geriausių rezultatų.“

„Kaunas 2022“ programos vadovė
ANA KOČEGAROVA
„Įsidarbinę kultūros srityje menotyrininkai dažniausiai dirba vadybinį ir organizacinį darbą. Meno istorijos, kritikos žinios padeda suprasti meninius procesus ir reiškinius, o atsižvelgus į rinkos poreikį – vis reikalingesni žmonės, gebantys organizuoti kultūrinius renginius.“

LSMU Molekulinės neurobiologijos laboratorijos jaunesnioji mokslo darbuotoja
AUGUSTINA MIŠEIKAITĖ
„Klaidos yra kelias link tobulėjimo. Suklydęs kitą sykį atsižvelgi, kas buvo ne taip, darai kitaip – mokaisi, vadinasi, progresuoji ir tavo darbas jau vyksta efektyviau.“

Mokytojas
JUSTINAS VISICKAS
„Didžiausias mano pasiekimas – tai vaikų pasitikėjimas. Kai jie dalinasi savo patirtimis arba apsidžiaugia, kai ateini į klasę – tai gražiausia, ką mokytojas gali gauti.“

Socialinė darbuotoja
INGA BARAUSKAITĖ
„Socialinis darbas yra pokyčių darbas. Nesvarbu, su kuria klientų grupe dirbi, kiekvienam klientui gyvenimo kelyje svarbus žmogus-palydovas, kuris lydėtų tol, kol jis pats galės savarankiškai „keliauti“.“