Botanikos sode – solidarumo su Ukraina bėgimas

VDU

Rugpjūčio 26 d., šeštadienį, 11 val., Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Botanikos sode (Ž. E. Žilibero g. 6) vyks solidarumo su Ukraina bėgimas, skirtas ukrainiečių kariams pagerbti. Kviečiame VDU bendruomenę dalyvauti ir registruotis internetu.

Kiekvienais metais Ukrainos veteranų reikalų ministerija remia tradicinį ukrainiečių bėgimą „Aš pagerbiu karius, aš bėgu už Ukrainos herojus“. Bėgimas vyks rugpjūčio 26-ąją, Ukrainos gynėjų atminimo dienos išvakarėse, pagerbiant žuvusius kovoje už Ukrainos nepriklausomybę, suverenumą ir teritorinį vientisumą. Ankstesniais metais bėgimas buvo surengtas daugelyje Ukrainos miestų, taip pat – įvairiausiuose pasaulio miestuose ir miesteliuose.

Renginį 2018 m. inicijavo Olehas Durmasenko, rusų kare prieš Ukrainą žuvusio didvyrio Oleksijaus Durmasenko, kuris gynė Donecko oro uostą 2014–2015 m., tėvas, kartu su Taisiaa Bratasiuk ir Dmytro Prymačenko.

Iniciatorių teigimu, tokie renginiai yra gyvybiškai svarbūs Ukrainai, nes jie įgyvendina atminimo politiką, padeda pasiekti itin reikšmingus tikslus – pagerbti ir prisiminti žuvusiųjų šeimas. Tai Ukrainos žmones ir draugus suvienijantis renginys, skirtas svarbiam siekiui: kilniai pagerbti tiek dabartinius Ukrainos gynėjus, tiek veteranus. Šis bėgimas – galimybė prisijungti prie vieno iš būdų išreikšti pagarbą žuvusiems herojams.

VDU bendruomenės narių prašoma nepamiršti pasiimti geriamo vandens ir pasipuošti ukrainietiška atributika.

Dalyvių registracija