Studentai susitiko su VDU absolventės vėliavnešės bendruomene

VDU

Gegužės 13 d., penktadienį, penki VDU menų galerijos „101“ studentai savanoriai, drauge su galerijos vadove Milda Gineikaite ir VDU absolventų koordinatore Jurgita Šerniūte, aplankė VDU absolventės vėliavnešės Rimos Norvilienės bendruomenę Šilalės krašte. Susitikimo tikslas – vėliavnešės bendruomenei per atvežtas parodas skleisti žinią apie Universitetą, jo vertybes bei studijų galimybes Vytauto Didžiojo universitete.

Susitikimo metu Šilalės rajone atidarytos netradicinės formos parodos, kuriomis, kartu su Universiteto absolventais sutiko pasidalinti VDU menų galerija „101“. Bijotuose, prie D. Poškos Baublių muziejaus „skalbinių“ principu pakabinta paroda „Raštų ramybė“. Tai – nėriniais puoštų pagalvėlių fotografijų paroda, kuri yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto „Šiuolaikinės seniūnijos“ dalis (2020 m. eksponuota Vilkijoje). Simboliška, kad ji perkelta į Bijotus – Lietuvos mažąją kultūros sostinę, tad ekspozicija tarsi sujungia dvi kultūros sostines. Šias autentiškas nėriniais puoštas pagalvėles surinko p. Rasa Šimkevičienė iš Vilkijos, o fotografavo VDU absolventas Gediminas Banaitis-Skrandis. Ant lino medžiagos atspausdintas fotografijas, kurios virto netradiciniais meniniais „skalbiniais“, bus galima pamatyti visą mėnesį D. Poškos Baublių muziejaus teritorijoje.

Šilalės viešojoje bibliotekoje atidaryta dar viena įtraukianti, kitokio formato fotografijų paroda „Žiovulys“, kuri, stebint fotografijose žiovaujančius žmones, pačiam žiūrovui sukelia žiovulį. Idėjos autoriai yra VDU absolventai Greta Dirmauskaitė ir Titas Jurjonas, o nuotraukose įvairiose žiovulio stadijose užfiksuoti Universiteto Vaidybos programos absolventai. „Žiovulio“ atidaryme dalyvavo Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazistai, su kuriais taip pat diskutuota apie žiovulį, vėliau pereita prie studijų, profesijos pasirinkimo ir jų tolesnių ateities planų baigus mokyklą. Gimnazistai itin domėjosi galimybe mokytis inžinerinius dalykus, tačiau buvo suintriguoti daugiau išgirsti ir apie menų studijas bei įvairias užklasines veiklas, kurias siūlo Universitetas. Susitikimą vainikavo vaišės vietinėje kavinėje, jaukus dienos veiklų aptarimas ir diskusija apie ateities galimybes.

Dėkojame Rimai Norvilienei už šiltą priėmimą, dalinamės studentų Gabrielės Marijos Valaitytės, Gabrieliaus Laurinaičio ir absolventės Rimos Norvilienės užfiksuotomis išvykos akimirkomis.