„100 minučių kelionė“ subūrė universiteto absolventų bendruomenę

VDU

Birželio 11 dieną įvyko pirmasis VDU absolventų ir kitų Universiteto bendruomenės narių žygis „100 minučių kelionė“, kurio metu visi susirinkę pėstute keliavo nuo Panemunės šilo iki Pažaislio vienuolyno (6,4 km. atstumą). Žygyje dalyvavo apie 30 įvairaus amžiaus žygeivių – alumnų, jų šeimos narių, draugų. Būrys žygiuotojų susitiko prie Trijų Mergelių tilto, kur su daina ir pasiruošimu kelionei laukė skautas Osvaldas Rodaitis, kuris lydėjo visos kelionės metu. Keliaujant Panemunės miško parku skautas Osvaldas pasakojo apie skautijos istoriją, veiklą ir papročius bei švietėjišką veiklą.

Kauno marių prieplaukoje žygio dalyviai vaišinosi užkandžiais, dalinosi prisiminimais bei žaidė įvairius skautų žaidimus. Pasistiprinę, visi drauge apsilankė Pažaislio vienuolyne, kur gidės Liudos Vitkienės lydimi, susipažino su vienuolyno ansambliu, istorija ir vienuolių kamaldulių veikla. Po pažinties su vienuolynu, kupini nuostabių emocijų, seni ir nauji pažįstami, kolegos ir draugai atsisveikino duodami vieni kitiems pažadą – vėl susitikti ateities renginiuose.

„Buvo smagus ir šaunus žygis, kurio metu pasigrožėjome Panemunės šilo kampeliais, susipažinome su skautija, smagiomis skanduotėmis ir žaidimais. Šauniai praleistą laiką vainikavo informatyvi ir turininga, įdomiais pasakojimais įtraukusi ekskursija Pažaislio vienuolyno erdvėse, todėl manau, kad ši iniciatyva galėtų tapti tradiciniu VDU absolventus vienijančiu ir edukuojančiu renginiu“, – atsiliepimais apie žygį dalinosi VDU absolventė ir darbuotoja Daiva Pugevičienė.

VDU absolventų koordinatorė Jurgita Šerniūtė džiaugiasi, jog jaukus būrys absolventų ir universiteto kolegų atrado laisvo laiko ir galimybę žygiuoti, taip prisijungiant prie pirmojo simbolinio absolventų bendruomenės žygio.

„Esu dėkinga už naujas pažintis, mūsų visų bendrystę ir norą, būti vieniems šalia kitų. Nepaprastai malonu, kad pusdieniui pastūmėme į šalį kasdienybę ir susitikome dieną praleisti kitaip. Labai dėkoju atvykusiems net 100 kilometrų į šią 100 minučių kelionę“.